In een speciale uitzending genaamd "Vuur van de Vrijheid", die op 4 mei om 23:10 uur wordt uitgezonden op NPO1, staat dit jaar de kracht van medemenselijkheid en het gevaar van ontmenselijking centraal. Met optredens van bekende artiesten zoals Gijs Scholten van Aschat, Roxeanne Hazes, Soy Kroon, Abdelkader Benali, Naaz en The Kik, belicht het programma de overgang van herdenken naar vieren.
Het Nationaal Bevrijdingsvuur, dat elk jaar vanuit de Normandische stranden van Bayeux naar Nederland komt, wordt ontstoken door WOII-veteranen en de burgemeester van Wageningen, Floor Vermeulen, te midden van duizenden deelnemers. Deze deelnemers verspreiden het vuur naar meer dan 100 gemeenten door heel Nederland.
Elke provincie vaardigt een "verschilmaker" af, die het vuur naar 14 Bevrijdingsfestivals op 5 mei brengt. Deze verschilmakers, die allemaal op hun eigen manier bijdragen aan vrede en veiligheid, worden geëerd in het programma.
"Vuur van de Vrijheid" is een samenwerking tussen Wageningen45, Theater na de Dam, NOS en XSAGA. De presentatie is in handen van Winfried Baijens. Dit jaar belooft het een bijzondere en inspirerende avond te worden, waarbij we samen stilstaan bij het verleden en hoopvol uitkijken naar de toekomst.
Line-up van artiesten voor Vuur van de Vrijheid 2024:
Tekstuele voordrachten:
Gijs Scholten van Aschat
Yvonne Keuls
Abdelkader Benali
Muzikale optredens:
Roxeanne Hazes
The Kik
Naaz & Thomas Azier
Soy Kroon
Pitou
Joy Wielkens
Bart Rijnink
Steffen Morrison
Op deze avond van herinnering en viering komen kunst en reflectie samen, om de boodschap van vrijheid en medemenselijkheid kracht bij te zetten.
💬 Mail ons!
Heb jij een tip of opmerking? Mail naar de redactie: nieuws@rtvrijnstreek.nl
of bel 0317-712084