RTV Rijnstreek

RTV Rijnstreek

advertentie
Geschreven door
17-03-2022 2:27


Groen Links grote winnaar gemeenteraadsverkiezing
Foto: Groen Links grote winnaar gemeenteraadsverkiezing
Groen Links voorlopig op 8 zetels Foto: Gemeente Wageningen

- Groen Links is de grote winnaar geworden van de gemeenteraadsverkiezingen in Wageningen. 4 jaar geleden waren ze ook al de grootste partij met 6 zetels maar nu hebben ze er voorlopig 2 zetels bijgekregen. En met de 8 zetels zijn ze de grootste partij in Wageningen. Ook de PvdA heeft er 2 zetels bijgekregen en gaat van 2 naar 4 zetels.

Verliezer

Grote verliezer is D66. Zij hebben 2 zetels ingeleverd. Ook de stadspartij kreeg 1 zetel minder. De VVD blijft met 2 zetels in de raad net als Connect. De Christen Unie en CDA blijven gelijk met 1 zetel.

Maud Hulshof, lijsttrekker van D66 was zeer teleurgesteld. Blijkbaar is ons verkiezingsprogramma niet aangeslagen bij de Wagenings bevolking, vertelde ze in de live TV-uitzending van de omroep. Groen Links lijsttrekker Guido van Vulpen kon het bijna niet geloven toen de voorlopige einduitslag door de Burgemeester bekend werd gemaakt en Groen Links van 6 naar 8 zetels ging.

Opkomst

Van de 31.548 kiesgerechtigden zijn er 18.873 gaan stemmen. Dat is een opkomstpercentage van 60,11%. Er werden ook 52 blanco en 38 ongeldige stemmen uitgebracht.

Door: Mediapartner RTV Rijnstreek

gemeente wageningen  wageningen  voorpagina 

💬 Mail ons!

Heb jij een tip of opmerking? Mail naar de redactie: nieuws@rtvrijnstreek.nl

of bel 0317-712084

Wageningen  Nieuws 

 
  • RTV Rijnstreek TV
  • RTV Rijnstreek Radio
advertentie