RTV Rijnstreek

RTV Rijnstreek

advertentie
Geschreven door Rtv Rijnstreek
13 september 2025 10:00


LENS Theatermakers start met nieuw project Soevereinen en zoekt spelers
Foto: LENS Theatermakers start met nieuw project Soevereinen en zoekt spelers

WAGENINGEN – Toneelgroep LENS Theatermakers begint dit najaar aan een nieuwe productie: Soevereinen. Onder leiding van regisseur Wout van Veenendaal werken spelers vanaf eind september aan een voorstelling waarin een groep mensen afgesloten raakt van de buitenwereld en noodgedwongen een eigen samenleving vormt. Persoonlijke verschillen en eigenaardigheden worden uitvergroot en de spanningen lopen op. Hoe het verhaal eindigt, staat niet vast: spelers en regisseur ontdekken dit samen tijdens het maakproces.

Op maandag 22 september is er een proefrepetitie in Theater De Wilde Wereld, toegankelijk voor iedereen die wil kennismaken met LENS. Vanaf 29 september repeteert de groep wekelijks op maandagavond. De première staat gepland voor eind januari 2026.

Een gezelschap van leren en spelen

LENS – voluit Leren EN Spelen – is al decennialang actief in Wageningen. De vereniging wil niet alleen theater maken, maar ook spelers de kans geven zich te ontwikkelen. Of iemand nu ervaring heeft of niet: de nadruk ligt op samen creëren en het plezier van spelen. Professionele regisseurs begeleiden de producties, en er is veel ruimte voor improvisatie, experiment en verbeelding.

De groep is nauw verbonden aan Theater De Wilde Wereld, waar de meeste repetities en voorstellingen plaatsvinden.

Eerdere producties

Het repertoire van LENS is breed en vaak thematisch gelaagd. Enkele producties uit de afgelopen jaren:

  • ROES (2022) – een voorstelling over extase en verlies van controle, opgevoerd op bijzondere locatie: een Wagenings wijngoed.
  • Josefien – gebaseerd op improvisaties rond herinneringen aan de oorlog, waarin verlangens en geheimen centraal stonden.
  • ONDERONS (2023) – zes korte theateressays in samenwerking met De Maakfabriek, waarin beeld, geluid en beweging werden onderzocht.
  • AARDE (2023/24) – een productie rond klimaatverandering, waarin emoties als hoop, angst en schaamte werden verbeeld.

Kenmerkend is dat LENS niet alleen klassieke toneelstukken speelt, maar telkens maatschappelijke en persoonlijke thema’s onderzoekt in een open maakproces.

Verwachting voor Soevereinen

Met Soevereinen verschuift de aandacht naar groepsdynamiek en identiteit: wat gebeurt er als mensen samenleven in isolatie, zonder uitweg? Het project belooft een intensieve uitwisseling van spel, improvisatie en gezamenlijk onderzoek – in lijn met de traditie van LENS om verhalen te laten ontstaan uit het samenspel van spelers en regisseur.

💬 Mail ons!

Heb jij een tip of opmerking? Mail naar de redactie: nieuws@rtvrijnstreek.nl

of bel 0317-712084

Wageningen Cultuur en entertainment 

cultuur kunst 
 
  • RTV Rijnstreek TV
  • RTV Rijnstreek Radio

Deze studio van RTV Rijnstreek zoekt programmamakers, nieuwsjagers, technici, podcasters en nog veel meer creativiteit.Klik op foto voor meer informatie.

Radio Studio
advertentie


(Klik op de foto's voor de programma site's)

'Je weet niet wat je hoort'

Beschrijvende tekst van de afbeelding

de Zinderende zaterdag

Beschrijvende tekst van de afbeelding

Jazz met Andrea

Beschrijvende tekst van de afbeelding

Wiekent Wageningen

Beschrijvende tekst van de afbeelding

Campus Radio

Beschrijvende tekst van de afbeelding

Blues van A tot en met Z

Beschrijvende tekst van de afbeelding

de M van Menting

Beschrijvende tekst van de afbeelding

de Nacht wordt nooit meer hetzelfde

Beschrijvende tekst van de afbeelding