RTV Rijnstreek

RTV Rijnstreek

advertentie
Geschreven door RTV Rijnstreek
27 oktober 2025 18:00


Wageningen praat mee over verkeer en vervoer – inloopbijeenkomst op 30 oktober: Het roept veel reacties op
Foto: Wageningen praat mee over verkeer en vervoer – inloopbijeenkomst op 30 oktober: Het roept veel reacties op
(foto:gem-wageningen)

Het nieuwe mobiliteitsplan van de gemeente Wageningen roept veel reacties op. Terwijl de gemeente inzet op minder auto’s, meer groen en veilige loop- en fietsroutes, maken inwoners zich zorgen over bereikbaarheid, parkeren en doorstroming. Tijdens een inloopbijeenkomst op 30 oktober in het WICC kunnen bewoners hun mening geven over de toekomst van verkeer en vervoer in de stad.

Hoe zorgen we dat Wageningen ook in de toekomst goed bereikbaar, veilig en leefbaar blijft? De gemeente heeft een eerste versie van het Omgevingsprogramma Mobiliteit klaar en nodigt inwoners uit om hierover mee te denken.

Op Donderdag 30 oktober is er tussen 19.00 en 21.00 uur een inloopbijeenkomst in het WICC aan de Lawickse Allee 9. Tijdens de bijeenkomst legt de gemeente uit wat er in het nieuwe mobiliteitsplan staat en hoe dit de stad de komende jaren moet vormgeven.

In het programma wordt ingezet op meer ruimte voor voetgangers en fietsers, betere stoepen en fietsenstallingen, en minder autoverkeer in de binnenstad. Ook is er aandacht voor meer groen en een toegankelijke openbare ruimte. Het plan maakt deel uit van de nieuwe Omgevingswet, die vraagt om een integrale afweging tussen verkeer, leefbaarheid en klimaat.


Onder inwoners leven zorgen over de bereikbaarheid en de gevolgen voor minder mobiele Wageningers. Sommigen vrezen dat maatregelen zoals parkeerhubs en vergunningen ouderen en mensen met een kleine beurs zullen treffen. Anderen maken zich zorgen over de doorstroming, vooral rond de campus, waar de files nu al toenemen.

Tegelijkertijd klinkt er steun voor veiliger stoepen, meer fietsvoorzieningen en het vergroenen van de stad. Inwoners doen ook suggesties: leenrolstoelen bij grote parkeerplaatsen, een bewaakte fietsenstalling in het centrum en een echte rondweg om de stad heen.

De gemeente benadrukt dat de bijeenkomst bedoeld is om ideeën en zorgen te verzamelen: “De reacties van inwoners helpen ons om het plan verder te verbeteren.”

Het voorstel zorgt online voor veel discussie.

  • “Voorzieningen verbeteren is prima,” schrijft Betty van Gelder, “maar de auto proberen uit te bannen met dure maatregelen is geen goed idee.” Zij wijst op ouderen die minder mobiel zijn en vaker afhankelijk van de auto.
  • Anderen, zoals Ralf Thiel, vrezen dat 30 km/u-zones en verkeersremmende maatregelen juist meer files en uitstoot veroorzaken. “De doorstroming is nu al beroerd rond de campus,” stelt hij.
  • Ook het gevoel van machteloosheid klinkt door. “Meepraten is mooi, maar de kogel is allang door de kerk,” zegt Tonny van Geerenstein. Bart Pekel vraagt zich af waarom de bijeenkomst niet is aangekondigd in De Stad Wageningen, zodat meer inwoners op de hoogte waren.
  • Toch zijn er ook constructieve suggesties. Lidy Toonen pleit voor leenrolstoelen bij parkeerplaatsen zodat ouderen het centrum beter kunnen bereiken. Mimy van Doeveren ziet graag een bewaakte fietsenstalling “zoals in Ede of Veenendaal”. En Sander Kuiper pleit voor “een échte rondweg om de stad” om verkeersdruk te verminderen.

Bron: Facbook gemeente Wageningen

💬 Mail ons!

Heb jij een tip of opmerking? Mail naar de redactie: nieuws@rtvrijnstreek.nl

of bel 0317-712084

Wageningen Gemeenschap en sociale kwesties 

wageningen 
 
  • RTV Rijnstreek TV
  • RTV Rijnstreek Radio

Deze studio van RTV Rijnstreek zoekt programmamakers, nieuwsjagers, technici, podcasters en nog veel meer creativiteit.Klik op foto voor meer informatie.

Radio Studio
advertentie


(Klik op de foto's voor de programma site's)

'Je weet niet wat je hoort'

Beschrijvende tekst van de afbeelding

de Zinderende zaterdag

Beschrijvende tekst van de afbeelding

Jazz met Andrea

Beschrijvende tekst van de afbeelding

Wiekent Wageningen

Beschrijvende tekst van de afbeelding

Campus Radio

Beschrijvende tekst van de afbeelding

de M van Menting

Beschrijvende tekst van de afbeelding

de Nacht wordt nooit meer hetzelfde

Beschrijvende tekst van de afbeelding

Blues aan de Rijn

Beschrijvende tekst van de afbeelding